• Mój płaski kraj Żuławy: spotkanie z Andrzejem Kasperkiem

22.05.2019

W ramach bibliotecznego cyklu #czytELnia zapraszamy w środę, 22 maja, o godz. 18.00 do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Andrzejem Kasperkiem wokół jego najnowszej książki „Mój płaski kraj. Żuławy”, która jest zbiorem artykułów i opowieści o regionie. Wstęp wolny.

Stronicie od prowincji, bojąc się że umrzecie z nudów? Staracie się zapomnieć o szarych podwórkach i błotnistych drogach peryferii, szukając piękna i ekscytacji w wielkim świecie? Nie wierzycie, że skrawek Polski z depresją i wiatrakami pompującymi wodę z wiślanego żułu może skrywać bogactwa równe siedmiu cudom świata? Weźcie za przewodnika Andrzeja Kasperka i wyruszcie z nim w podróż na Żuławy./ Z recenzji Krzysztofa Czyżewskiego.

Andrzej Kasperek – dr nauk humanistycznych, pisarz, badacz literatury, działacz opozycji demokratycznej (jeden z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów, aresztowany w stanie wojennym), nauczyciel. Nominowany do Finału Nagrody Literackiej Gdynia 2011 za książkę „Back in the DDR i inne opowiadania” (2010). Autor tomu esejów „Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie” (2013) oraz tomu opowiadań „Koronczarka” (2013). Redaktor Kwartalnika Społeczno-Kulturalnego Prowincja, współpracuje z  Klubem Nowodworskim, Żuławskim Parkiem Historycznym oraz Żuławskim Ośrodkiem Kultury. Opublikował prawie sto artykułów, esejów, reportaży, recenzji i opowiadań. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2012). Wielbiciel i piewca Żuław. Jego najnowsza książka „Mój płaski kraj. Żuławy” to połączony w spójną całość zbiór artykułów i opowieści o "płaskim kraju", który pisarz pokochał, choć – jak sam przyznaje – nie jest to łatwa miłość.

Spotkanie poprowadzi Dominik Żyłowski.

Dział Komunikaci Społecznych

« Sierpień 2019 »