• Aktualności > News
 • Warsztaty podczas 12. Letnich Ogrodów POLITYKI

  12.06.2015

  Podczas 12. Letnich Ogrodów POLITYKI starszych i młodszych zapraszamy do udziału w warsztatach: literacko-projektowych („Literatura i design” z Adrianą Ronżewską-Kotyńską i AP Dizajn), kreatywnego przetwarzania informacji („Brawurowe prezentacje” z Markiem Ścibiorem) oraz kreatywnego pisania z Loesje. Zapraszamy!

  Warsztaty projektowe „Literatura i design”  
  Warsztaty będą poświęcone literackim inspiracjom w projektowaniu. Poprowadzi je Adriana  Ronżewska-Kotyńska – architektka  i malarka,  autorka projektu „Audiomurale” zrealizowanego na ścianie kamienicy przy ul. Rzeźnickiej na Starym Mieście w Elblągu, nauczycielka  rysunku w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym i aktywistka  miejska,  współtwórczyni lokalnego projektu ZiElbląg mającego na celu organizację  działań na rzecz przestrzeni miejskiej. Artystka do współpracy przy organizacji warsztatów zaprosiła elbląską  pracownię  projektową  AP Dizajn.
  Warsztaty odbędą się w środę 10 czerwca na Bulwarze Zygmunta Augusta, początek: godz. 14.00. (w razie niepogody: Czytelnia Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7). Zapraszamy chętnych w każdym wieku!
   
  Warsztaty kreatywnego przetwarzania informacji „Brawurowe prezentacje”
  „Brawurowe prezentacje” to warsztaty, podczas których nauczysz się sztuki tworzenia wciągających opowieści, opowiadania obrazem, dzielenia się wiedzą oraz inspirowania innych.
  Jak mówi Marek Ścibior, prowadzący warsztaty:
  -dobra prezentacja jest jak ciekawie opowiedziana historia, a przedstawione slajdy mają wzmocnić kluczowy komunikat;
  -dobra prezentacja rozpala umysły, pobudza wyobraźnię, angażuje widza ciałem i duchem;
  -dobra prezentacja inspiruje, a więc zostawia w głowie odbiorcy trwały ślad.
  Podczas spotkania dowiesz się, jak zamienić informacje, o których chcesz opowiedzieć we wciągającą opowieść. Poznasz różne techniki tworzenia i prowadzenia prezentacji, a także narzędzia i programy do tworzenia prezentacji.
  Marek Ścibior – specjalista  z zakresu nowych mediów i nowych technologii w dziedzinie informacji, zawodowo zajmujący się twórczym przekształcaniem informacji i tworzeniem brawurowych prezentacji, były dziennikarz (Tygodnik POLITYKA, Gazeta Wyborcza, Wirtualna Polska), redaktor, szef i wydawca serwisów internetowych, pionier videoblogów, prezenter audycji radiowych. Więcej na stronie Marka Ścibiora.
  Warsztaty odbędą się w czwartek 11 czerwca w Dziale Zbiorów Audiowizualnych przy ul. św. Ducha 3-7. Początek: godz 12.30. Uwaga: ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Po skompletowaniu grupy formularz zgłoszeniowy zostanie zamknięty.
  Prosimy o zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy. Uwaga! Limit zgłoszeń został wyczerpany. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty został zamknięty.
   
  Warsztaty kreatywnego pisania z Loesje
  Warsztaty to zabawa skojarzeniami słownymi i wspólne pisanie krótkich tekstów. Kreatywne pisanie Loesje pobudza twórcze myślenie, inspiruje do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych tekstów.
  Loesje [czyt. luszje], czyli po polsku Lusia. To imię młodej Holenderki, które od ponad 30 lat gości na czarno-białych plakatach z inspirującymi hasłami.To również międzynarodowa sieci organizacji, działających w różnych krajach na rzecz kreatywności, wolności słowa, aktywizmu społecznego. Organizuje warsztaty kreatywnego pisania oraz akcje w przestrzeni miejskiej zapraszające do refleksji i twórczego działania.
  Przebieg warsztatów:
  Kreatywne pisanie (pierwsza część warsztatów)
  Warsztaty Loesje to zabawa skojarzeniami słownymi i pisanie krótkich tekstów, z których później wybierane są najciekawsze i najbardziej inspirujące. Po redakcji końcowej, wybrane teksty stworzą serię powarsztatowych plakatów.
  Warsztaty są otwarte tematycznie – piszemy na wszystkie tematy, jakie przyjdą nam do głowy.
  Redakcja końcowa (druga część warsztatów)
  W trakcie redakcji końcowej powstaną finalne brzmienia tekstów, które złożą się na nową serię charakterystycznych, czarno-białych plakatów Loesje.
  Więcej o kreatywnym pisaniu i Loesje: www.loesje.pl www.loesje.org
  Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, wystarczy zabrać otwarte głowy!
  Warsztaty odbędą się 12 i 13 czerwca w Czytelni Działu Literatury Naukowej i Zbiorów Regionalnych przy ul. św. Ducha 3-7.
  Grupa 1: zajęcia w piątek 12 czerwca (godz. 12.00) i sobotę 13 czerwca (godz. 14.00)
  Grupa 2: zajęcia w piątek 12 czerwca (godz. 16.00) i sobota 13 czerwca (godz. 17.00)

  Uwaga: ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona. Po skompletowaniu grup formularz zgłoszeniowy zostanie zamknięty.
  Prosimy o zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy. Uwaga! Limit zgłoszeń został wyczerpany. Formularz zgłoszeniowy na warsztaty został zamknięty.

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Wrzesień 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Newsletter