• Aktualności > News
 • W co wierzą Polacy? – spotkanie z Tomaszem Kwaśniewskim

  24.09.2019

  We wtorek, 24 września, o godz. 18.00 zapraszamy do sali kinowej Biblioteki Elbląskiej na spotkanie z Tomaszem Kwaśniewskim autorem książki  „W co wierzą Polacy?”. Nie będzie to jednak spotkanie o wierze w aspekcie religijnym. Wstęp wolny.

  Tomasz Kwaśniewski – dziennikarz prasowy i radiowy. Laureat nagród: Grand Press, Nagrody im. Barbary Łopieńskiej, Nagrody im. Teresy Torańskiej oraz Amnesty International. Reporter „Dużego Formatu”. Autor książek: „Dziennik ciężarowca”, „Dziennik taty”, „W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch...”, współautor książki „Czasem czuły, czasem barbarzyńca”.

  Książka „W co wierzą Polacy? Śledztwo w sprawie wróżek, jasnowidzów, szeptuch...” to cała prawda o polskim rynku usług magicznych

  Co siódmy Polak odwiedził wróżkę, ponad połowa czyta horoskopy, a jeden na sześciu jest przywiązany do magicznego amuletu. W internecie z łatwością możemy znaleźć oferty magicznych rytuałów: zapewniających rzucenie palenia, wypędzanie złych duchów z mieszkania, a nawet rzucenia klątwy.
  Tomasz Kwaśniewski, nagradzany reporter, w tej książce po raz pierwszy ujawnia ukryte wierzenia Polaków. Sprawdza, jak to możliwe, że w XXI wieku w nowoczesnym kraju nad Wisłą ludzie wciąż korzystają z usług wróżek i jasnowidzów, leczą się u guślarek i szeptuch, piją miłosne napary i zaczarowaną wodę? Dlaczego tak wiele osób szuka pomocy u egzorcystów?
  By to zrozumieć, autor ruszył śladem osób zajmujących się magią, był w ich gabinetach i domach. Zadał pytania, które większość ludzi bałaby się zadać. Poddał się rytuałom magicznym, uczestniczył w sabatach i poszukiwaniach duchów, rzucił też klątwę na znanego w Polsce profesora./ z opisu wydawcy

  Spotkanie poprowadzi Jacek Nowiński.

  Więcej informacji:
  tel. (55) 625 60 13

  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Maj 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Newsletter