• Tydzień Bibliotek trochę inaczej

08.05.2020

W tym roku również Tydzień Bibliotek, jak wiele innych wydarzeń przeniesie się do Internetu. W terminie 8-15 maja na naszej stronie, profilu FB Biblioteki Elbląskiej, profilu Kostki będą pojawiały się zadania i niespodzianki dla młodszych i starszych.

Tegoroczne hasło „Zasmakuj w bibliotece”, będziemy do niego nawiązywać.

Niespodzianki od Bulaja:
    „Tajemnica zaginionych komiksów” Gra typy Escape Room dla dzieci 12+ i młodzieży, którzy chcą odkryć nowe zakamarki biblioteki, poznać polskie komiksy i uratować Tydzień Bibliotek ;-)

Sprawdzian wiedzy dla młodszych czytelników i ich rodziców na temat literatury dla dzieci.

Coś dla odważnych, czyli zagadki "Jak dobrze znasz Bulaja?".

Dla najmłodszych zadanie plastyczne, po wykonaniu którego uczestnik otrzyma upominek.

Będzie też filmik z opowieścią, która została przygotowana przez bibliotekarkę Żanetę i jej dzieci.

Niespodzianki od Kostki:
    Czytanka dla najmłodszych na podstawie książeczki Anity Głowińskiej „Kicia Kocia gotuje”
    (za zgodą autorki i wydawnictwa) i inne.

Coś dla dorosłych czytelników:
    Spotkanie online „Krzyżacy a wino”
    15 maja, godz. 18.00
    Rozmowa Radosława Kubusa z Regioteki z Maciejem Badowiczem, autorem książki „Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach XIV-XV wieku. Produkcja – dystrybucja – konsumpcja.”

« Czerwiec 2020 »