• Aktualności > News
 • Spotkanie z Tomaszem Sikorą i wernisaż wystawy „Jesteśmy”

  30.09.2019

  W poniedziałek, 30 września, o godz. 18.00 zapraszamy do sali „U św. Ducha” na spotkanie z wybitnym artystą fotografem Tomaszem Sikorą i wernisaż wystawy „Jesteśmy”. Wstęp wolny.

  Rozmowę wokół książki „Kapitalnie” poprowadzi Dominik Żyłowski.

  O autorze:
  Tomek Sikora – fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 75 wydawnictw autorskich. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii.
  Dwukrotnie wybrany fotografem reklamowym roku w Australii, gdzie mieszkał przez wiele lat.
  Autor międzynarodowych kampanii reklamowej dla Hoteli Sheraton, Intercontinental, Singapore Airlines, Reebok. W 2002 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. (źródło: http://www.tomeksikora.eu/)


  O książce „Kapitalnie”:
  Ta książka to kapitalne spotkanie. Spotkanie z nietuzinkowym facetem, charyzmatycznym indywidualistą, magiem fotografii i jednym z jej najwybitniejszych twórców o światowej renomie. Z nieśpiesznych rozmów dziennikarki Doroty Wodeckiej z Tomaszem Sikorą wyłania się arcyciekawy portret uznanego artysty, ale także swego rodzaju drogowskaz na dobre życie, bo... "Życie to kapitalna rzecz jest". Ta książka, pełna empatii pochwała wolności, bezinteresowności i zachwytu nad światem przy wszystkich jego niedoskonałościach, jest tego dowodem.

  Tomasz Sikora mógłby z powodzeniem obdarować swymi przygodami jeszcze wiele osób. Żył w kilku epokach i na kilku kontynentach, poznał sławy i tych, których z reguły na ulicy staramy się nie zauważać lub wręcz unikamy. Sam także przyjmował różne wcielenia.

  "- Wiesz, co zauważyłem? Że kilkakrotne powtórzenie przed zaśnięciem, nawet szeptem, ale tak, żeby słowa wyszły przez usta: „o, jak wspaniale się czuję, jak mi jest dobrze”, działa kapitalnie.
  - Jak?
  - Tak, że się budzę rano radosny. Prawdopodobnie dobre słowa zaczynają naciskać odpowiednie klawisze w mózgu."/fragment książki

  Więcej informacji:
  tel. (55) 625 60 13

  Zrealizowano przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego

  tl_files/biblioteka/dane/loga/warmia_mazury-logo.jpg  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Sierpień 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Newsletter