• Spotkanie z Teresą Durko

14.12.2019

W sobotę, 14 grudnia, o godz. 12.00 w sali kinowej Biblioteki Elbląskiej odbędzie się spotkanie z Teresą Durko promujące książkę „Kredensik z wierszykami”. Autorka opowie o tym, jak wykorzystywać książki do rozmowy z dziećmi. Jeśli jesteście rodzicami, dziadkami lub pracujecie z dziećmi – zapraszamy na spotkanie. Wstęp wolny.

Od autorki:
    Tworzę bajki, wiersze, opowiadania od około 20 lat. Zostawiam w nich swoje wspomnienia z dzieciństwa, uwielbienie dla przyrody i miłość do ludzi.Każda babcia, dziadek zasypywani są z pewnością gradem pytań od wnucząt. Nie na wszystkie sposób odpowiedzieć, bo dzieci na szczęście mamy coraz mądrzejsze.
    Trochę dystansu do pędzącego świata jednak nie zaszkodzi, szczególnie, gdy młody człowiek pyta:
    - Dziadku, a Ty nigdy nie masz focha?
    - Nie wkurza Cię żadna Elwirka lub Zocha?
    - Babciu nie bolą Cię kolana, kiedy wracasz z działki spracowana?
    - Widzieliście kiedyś smoka?
    - Co robi sroka?
    - A dlaczego kot tak się skrada?
    Internet jest przepełniony wiedzą i z pewnością dzieci samodzielnie mogą po nią sięgnąć lada moment. Myślę, że warto docenić czas kiedy młody człowiek ma z nami tak wspaniałą relację i wspólnie przejść przez emocje od radości po smutek.
    Czytając bajki, wiersze, czy opowiadania mamy zawsze okazję do rozmowy, mądrej dyskusji o tym co się podobało, co wzruszyło, o tym jak świat się zmienia.
    Zachęcam do czytania.

W trakcie spotkania ogłoszony zostanie konkurs. Do wygrania słodka niespodzianka.
    Organizatorzy: wydawnictwo PPHU PENSIL i Biblioteka Elbląska im. C. Norwida

Biblioteka Literacka
    ul. św. Ducha 3-7 (I piętro)

« Czerwiec 2020 »