• Spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

19.09.2020

W sobotę, 19 września, o godz. 12.00 zapraszamy na spotkanie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel – autorką książek dla najmłodszych, m.in. cyklu o sympatycznej ryjówce Florce. Spotkanie z pisarką poświęcone będzie jednej z ostatnich książek autorki pt. „Pracownia Aurory”. Wstęp wolny.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel - doktor literaturoznawstwa, autorka ponad 20 książek dla dzieci, a także scenariuszy i tekstów do podręczników oraz bajek terapeutycznych. Jej „Kamienica”, „Gębolud”, „Kosmita” oraz „O słodkiej królewnie i pięknym księciu” nominowane były do tytułu Książki Roku polskiej sekcji IBBY. Jest także laureatką wielu nagród, m.in. Nagrody Edukacja za serię o Plastelinku oraz Bestsellerka i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książki o ryjówce Florce - „Florka. Z pamiętnika ryjówki” oraz „Florka. Listy do Józefiny”. Opowieść o pewnej niezależnej dziewczynce „Maleńkie królestwo królewny Aurelki” wygrała konkurs na Najpiękniejszą Książkę Roku Przecinek i kropka 2009, a „Florka. Zapiski ryjówki” została nagrodzona w konkursie Empiku „Przecinek i Kropka” na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2017 roku.
    Spotkanie poświęcone będzie jednej z ostatnich książek autorki pt. „Pracownia Aurory”.

Harmonogram kolejnych spotkań w ramach projektu „Biblioteka w ogrodzie”:
    26.09 - warsztaty dla młodzieży „Las w słoiku”
    10.10 - spotkanie autorskie z Agnieszką Żelewską
    24.10 - spotkanie poświęcone czworonogom (Fundacja Psy Dzieciom)

Podczas spotkań prosimy o przestrzeganie ogólnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią SARS-CoV-2.

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
    ul. Zamkowa 1
    e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl
    tel. (55) 625 60 23