• O kulisach odzieżowego przemysłu w DKK

14.11.2017

Biblioteka Literacka zaprasza we wtorek 14 listopada o godz. 18.00 na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych i rozmowę o książce Marka Rabija pt. „Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo”, która opowiada o kulisach odzieżowego przemysłu. Wstęp wolny.

O książce z opisu wydawcy:
    Dobra prezencja bywa kluczem do sukcesu, a metka na ubraniu ma znaczenie. Czasem to kwestia życia lub śmierci. Dla niektórych – dosłownie.
    Blisko 1200 kobiet i mężczyzn zabitych pod gruzami Rana Plaza. Spalona szwalnia w Ashulii, w której pewnego wieczoru zamknięto pracowników na wyższych piętrach, by z płonącego budynku wynieść najpierw zawartość magazynu na parterze. Oburzające. Ale na miano skandalu zasługuje dopiero to, że za spodnie czy sukienkę, które w Bangladeszu uszyto za 10 zł, w polskim centrum handlowym musisz zapłacić dziesięć-piętnaście razy więcej. Marek Rabij, dziennikarz działu gospodarczego tygodnika „Newsweek Polska” w maju 2013 roku – tuż po zawaleniu się Rana Plaza – pojechał do Dhaki poznać z bliska warunki, w jakich produkuje się w Bangladeszu ubrania dla polskich i zagranicznych marek. Rok później powraca na dłużej do banglijskich slumsów w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy katastrofa z 24 kwietnia 2013 r. wpłynęła jakoś na funkcjonowanie globalnego przemysłu odzieżowego.

Do Dyskusyjnych Klubów Książki możesz dołączyć w każdej chwili. Nie zwlekaj – przyjdź na spotkanie!

Biblioteka Literacka (I piętro)
    ul. św. Ducha 3-7
    literacka@bibliotekaelblaska.pl