• Letnie warsztaty kuchni regionalnej

11.07.2019

Letnie spotkania wokół kuchni regionalnej stały się tradycją Biblioteki Elbląskiej. Począwszy od 11 lipca, w większość wakacyjnych czwartków, o godz. 16.30 zapraszamy na warsztaty kulinarne, organizowane w ramach projektu „Rozsmakuj się w tradycji”. Wstęp wolny.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu „Rozsmakuj się w tradycji”, skierowanego do seniorów i szerokiego grona odbiorców zainteresowanego kulinariami, zwyczajami i obyczajami zakorzenionymi w tradycji i kulturze polskiej. W letniej odsłonie projektu kucharze wraz z uczestnikami warsztatów przygotują lokalne potrawy charakterystyczne dla Żuław Wiślanych i Pomorza.

Letnie warsztaty kuchni regionalnej – grafik:
    11 lipca, godz. 16.30 – polewka z gruszek z twarogiem i sałatka rybna z orzechami (warsztat kulinarny), prowadzenie: Barbara Bukowska
    18 lipca, godz. 16.30 – pomorska sałatka śledziowa, marmolada z pomidorów (warsztat kulinarny), prowadzenie: Marzena Szczech
    25 lipca, godz. 16.30 – kluski z fasoli, pomorski pasztet z makreli, oranżada wg przepisu Ćwierczakiewiczowej (warsztat kulinarny), prowadzenie: Marzena Szczech
    1 sierpnia, godz. 16.30 – tradycyjne racuchy żuławskie z nietradycyjnymi sosami (warsztat kulinarny), prowadzenie: Przemysław Zwański
    8 sierpnia, godz. 16.30 – tradycje polskiego stołu nie tylko w naszym regionie (wykład), prowadzenie: dr Grażyna Nawrolska
    22 sierpnia, godz. 16.30 – klinki krajane, fuśka żuławska i jabłecznik z miętą i miodem (warsztat kulinarny), prowadzenie: Barbara Bukowska

Warsztatom będzie towarzyszyła znana już niektórym wystawa "Herbaria w zbiorach Biblioteki Elbląskiej".

Spotkania będą się odbywały w Sali "U św. Ducha" Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7.

Projekt „Rozsmakuj się w tradycji” będzie kontynuowany jesienią. Odbędą się wtedy wieczory tradycji i projekcje filmów fabularnych o gotowaniu. O szczegółach będziemy informować.

Biblioteka Naukowa i Literacka
    tel. (55) 625 60 12, (55) 625 60 17

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

tl_files/biblioteka/dane/loga/mkidn_logotyp.jpgtl_files/biblioteka/dane/loga/kultura_dostepna.jpg

« Wrzesień 2019 »