• Krzyżacy i wino - Radosław Kubus w rozmowie z Maciejem Badowiczem

15.05.2020

Produkcja, dystrybucja i konsumpcja wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach na przełomie XIV i XV – to temat książki Macieja Badowicza. Wiadomo, że bracia zakonni za kołnierz nie wylewali, ale skąd brali wino, które spożywali? Ile pili? Jak traktowano wino w średniowieczu? Rozmowę z autorem książki w piątek, 15 maja, o godz. 18.00 poprowadzi Radosław Kubus z Pracowni Regionalnej. Spotkanie online odbędzie się na profilu FB Biblioteki Elbląskiej.

Maciej Badowicz – absolwent historii na Uniwersytecie Gdańskim, obecnie doktorant w Instytucie Historii tegoż uniwersytetu. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na dziejach zakonu krzyżackiego w Prusach oraz historii wyżywienia. Jest autorem artykułów naukowych i popularnonaukowych w tym zakresie. Autor książki „Studium z dziejów wina w państwie zakonu krzyżackiego w Prusach ( XIV-XV w.). Produkcja – dystrybucja – konsumpcja”.

Radosław Kubus – specjalista ds. historii regionalnej w Bibliotece Elbląskiej, doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Uczestnik i współorganizator konferencji naukowych. Autor publikacji historycznych dotyczących wybranych aspektów dziejów Pomorza. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół historii medycyny w epoce nowożytnej oraz dziejów prasy I połowy XIX wieku.

Rozmowa odbywa się w ramach Tygodnia Bibliotek. Tegoroczne hasło brzmi „Zasmakuj w bibliotece”.

Patronat medialny nad spotkaniem objęli: Historia.org.pl - Polski portal historyczny, Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, GoodBuk

« Sierpień 2020 »