• Komiksowy Okrągły Stół

12.10.2019

Drogie Komiksorysowniczki, drodzy Komiksorysownicy, kto już był, ten wie, że tworzenie komiksów to świetna zabawa i rewelacyjny trening wyobraźni. Kto jeszcze nie próbował, ten się przekona, że komiks może tworzyć każdy, niezależnie od wieku. Najbliższy Komiksowy Okrągły Stół odbędzie się w sobotę, 12 października, w godz. 10.00-14.00, jak zwykle w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Obowiązują zapisy. Zapraszamy!

Każdy, kto usiądzie z nami do stołu, otrzyma planszę podzieloną na 6 kadrów i pokieruje historią, jak tylko podpowie mu fantazja. Najlepsze plansze, które powstaną podczas spotkania, opublikowane zostaną w pierwszym elbląskim komiksowym zinie. Na spotkanie zapraszamy osoby w wieku od 14 lat (nie ma górnej granicy wieku!), które lubią rysować i wymyślać historie, nawet jeśli dotychczas nie miały do czynienia z tworzeniem komiksów. / Natalia Nowińska-Antoniewicz

Udział w Komiksowym Okrągłym Stole jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe pod adresem: komiksowewarsztaty@gmail.com

Natalia Nowińska-Antoniewicz – doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, naukowo bada komiks i muzykę byłej Jugosławii. Kolekcjonuje albumy komiksowe i fanziny, pisze o komiksie, przeprowadza wywiady z twórcami, uczestniczy w warsztatach rysunkowych i tworzy własne komiksowe opowieści o przygodach podczas badań terenowych.

Działanie odbywa się w ramach projektu "Komiksowy Elbląg", który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

tl_files/biblioteka/dane/loga/kultura_dostepna.jpg

« Październik 2019 »