• Komiksowy Okrągły Stół vol. 3

13.04.2019

W sobotę, 13 kwietnia, o godz. 11.00 zapraszamy na trzecią edycję Komiksowego Okrągłego Stołu. Uczestnicy spotkania będą wspólnie tworzyć komiksy w Bibliotece Młodego Czytelnika „BULAJ” na temat, który poznają na miejscu. Obowiązują zapisy.

Na czym polega Okrągły Stół?
    Wszystkie uczestniczki i uczestnicy otrzymają przygotowane do zapełnienia plansze. Każda z nich podzielona będzie na 6 kadrów – jaką historię opowiedzą? To zależy tylko od Was! Uczestniczki i uczestnicy będą wypełniać po jednym kadrze na planszy, w ten sposób jedną historię opowie sześć osób. Najlepsze plansze, które powstaną podczas spotkania, opublikowane zostaną w pierwszym elbląskim komiksowym zinie. Na spotkanie zapraszamy osoby w wieku od 14 lat (nie ma górnej granicy wieku!), które lubią rysować i wymyślać historie, nawet jeśli dotychczas nie miały do czynienia z tworzeniem komiksów. Udział w Komiksowym Okrągłym Stole jest bezpłatny, obowiązują zapisy mailowe pod adresem: komiksowewarsztaty@gmail.com

Zapewniamy materiały do rysowania, jednak jeśli macie własne ulubione przybory – przynieście je ze sobą.

Warsztaty poprowadzi:
    Natalia Nowińska-Antoniewicz - doktorantka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, naukowo bada komiks i muzykę byłej Jugosławii. Kolekcjonuje albumy komiksowe i fanziny, pisze o komiksie, przeprowadza wywiady z twórcami, uczestniczy w warsztatach rysunkowych i tworzy własne komiksowe opowieści o przygodach podczas badań terenowych.

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj”
    ul. Zamkowa 1
    tel. 55 625 60 23

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu "Komiksowy Elbląg"