• Komiksowa noc w bibliotece

29.06.2019

Na początek wakacji proponujemy nocne spotkanie z autorami serii komiksów dla dzieci o detektywie Misiu Zbysiu: Maciejem Jasińskim, scenarzystą i Piotrem Nowackim, rysownikiem. Dzieci w wieku 8-12 lat zapraszamy do Biblioteki Młodego Czytelnika "Bulaj" 29/30 czerwca od 19.00 do 9.00 rano.

Maciej Jasiński - rocznik 1977. Scenarzysta, dziennikarz, pisarz, wykładowca akademicki. Ma w dorobku kilkadziesiąt albumów komiksowych o bardzo różnej tematyce. Najwięcej w nich komiksów historycznych ( np. „Solidarność 25 lat – nadzieja zwykłych ludzi”, „1981 Kopalnia Wujek”, „Marian Rejewski - bydgoszczanin, który złamał szyfr Enigmy”, seria „Tajemnice DAG Fabrik Bromberg” czy „Ksiądz Jerzy Popiełuszko – cena wolności”) oraz dziecięcych (seria „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, seria „Krasnolud Nap” czy „Uczeń Heweliusza”). Napisał także kilka książek: „Jerzy Wróblewski okiem współczesnych artystów komiksowych” i seria „Jak wytresować Cthulhu”. Obecnie przygotowuje kilka kolejnych książek i komiksów, a w wolnych chwilach wraz z synem Ksawerym tworzy komiksy.

Piotr Nowacki – rocznik 79. Aktywnie zajmuje się tworzeniem komiksów od 2003 roku. Ma za sobą dziesiątki publikacji krótszych form w przeróżnych zinach, magazynach i antologiach. Laureat nagród na krótki komiks w konkursie organizowanym przez MFKiG w Łodzi. Dawniej redaktor naczelny magazynu „Karton”, dziś członek kolektywu artystycznego Pokembry i szef autorskiego fanzinu „Klops”. Współtworzy w roli rysownika takie hitowe serie komiksowe dla dzieci jak „Detektyw Miś Zbyś na tropie”, „W koronie” czy „Smoczek Loczek”. Często prowadzi warsztaty komiksowe dla dzieci. Słucha rapu i wychowuje dwójkę dzieci. Mieszka w Warszawie.

Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść:

- karimatę,

- śpiwór,

- buty na zmianę,

- ubranie do spania,

- kanapki i napoje.

KAŻDE DZIECKO, KTÓRE CHCE WZIĄĆ UDZIAŁ W NOCY W BIBLIOTECE MUSI MIEĆ PISEMNE ZEZWOLENIE RODZICA/ PRAWNEGO OPIEKUNA NA UDZIAŁ W TYM WYDARZENIU.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 23 e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl

tl_files/biblioteka/dane/mkidn_logo.jpg

« Październik 2019 »