• Komiksowa Noc w Bibliotece z Bereniką Kołomycką

06.09.2019

Biblioteka Młodego Czytelnika „Bulaj” przy ul. Zamkowej zaprasza na nocne spotkanie z autorką serii komiksów dla dzieci o Malutkim Lisku i Wielkim Dziku - Bereniką Kołomycką, które odbędzie się 6/7 września, w godz. 19.00-8.00. Udział tylko za pisemną zgodą rodzica/opiekuna prawnego.

Zajęcie skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat.

Komiks Bereniki Kołomyckiej „Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tam” został nagrodzony w drugiej edycji konkursu na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy. Autorka pracuje nad kolejnymi albumami o tytułowych zwierzakach.

Berenika Kołomycka (ur. 1983) - autorka komiksów, rysowniczka, rzeźbiarka i graficzka. Ukończyła Wydział Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Cyklicznie prowadzi warsztaty komiksowe w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Współpracuje z Grzegorzem Januszem (album komiksowy "Wykolejeniec") i Marzeną Sową (album komiksowy "Tej nocy dzika paprotka"). Laureatka Grand Prix Komiksu na MFKiG w Łodzi 2011. Jej prace publikowane były w magazynach polskich ("Chimera", "Wprost", "Zeszyty komiksowe"), zagranicznych ("Groom"), licznych antologiach ("W sąsiednich kadrach - Polacy i Czesi o sobie w komiksie", "44", "Polski komiks kobiecy", "Komiks wierszem - 1 - Powrót Barbarzyńców i nie", "City stories", "Powstanie ‘44 w komiksie"), a także w podręcznikach szkolnych. Na swoim koncie ma udział w wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Seria komiksowa dla dzieci "Malutki Lisek i Wielki Dzik” jest jej autorskim projektem wydanym nakładem wydawnictwa Egmont ("Malutki Lisek i Wielki Dzik - 1 - Tam", Egmont 2015, "Malutki Lisek i Wielki Dzik - 2 - Najdalej" Egmont 2016).

Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść:
    -karimatę
    -śpiwór,
    -buty na zmianę,
    -ubranie do spania,
    -kanapki i napoje.

KAŻDE DZIECKO, KTÓRE CHCE WZIĄĆ UDZIAŁ W NOCY W BIBLIOTECE MUSI MIEĆ PISEMNE ZEZWOLENIE RODZICA/ PRAWNEGO OPIEKUNA NA UDZIAŁ W TYM WYDARZENIU.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Zapisy:
    Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ, ul. Zamkowa 1 tel. (55) 625 60 23, e-mail: bulaj@bibliotekaelblaska.pl

Dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu "Komiksowy Elbląg" .

tl_files/biblioteka/dane/mkidn_logo.jpg

« Wrzesień 2019 »