• „Kolega Mela Gibsona” - monodram wg scenariusza Tomasza Jachimka

21.06.2017

W środę 21 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy do sali „U św. Ducha” na monodram pt. „Kolega Mela Gibsona” w wykonaniu aktora Teatru Czwarte Miasto – Adama Dzieciniaka. Scenariusz do spektaklu napisał Tomasz Jachimek – artysta kabaretowy, autor tekstów i konferansjer. Wstęp wolny.

„Kolega Mela Gibsona” Tomasza Jachimka jest zabawną historią Feliksa Rzepki – aktora w średnim wieku, którego kariera artystyczna w przeszłości ograniczyła się do jednej, „wielkiej” roli Cyrano de Bergerac, dając mu na lata poczucie osobistej wielkości.
    Bohater nie może uwierzyć, iż wieloletnie pasmo sukcesów i osiągnięć może się nagle zakończyć. Nie poddaje się jednak i w swojej desperacji ostatecznie, bardzo precyzyjnie reżyseruje oraz gra największą rolę swego życia, która wprawia widza w osłupienie, wywołując jednocześnie salwy śmiechu. Opaczne rozumienie świata, głupota i infantylizm dorosłych są w tej sztuce rozbrajające. Wysoka samoocena Rzepki i próba wykorzystania popularności innych do własnych celów, maluje na twarzy widza szczery uśmiech z ciepłym politowaniem. Barwne wspomnienia Feliksa z wojaży aktorskich tworzą w spektaklu zabawny klimat życiowej przewrotności, śmieszności, braku pokory… doprowadzając publiczność do bezcennej refleksji.

Występuje: Adam Dzieciniak
    Scenariusz: Tomasz Jachimek
    Reżyseria: Waldemar Patlewicz
    Opieka artystyczna: Dariusz Majchrzak
    Czas trwania: 80 minut

Organizator: Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu przy współpracy Biblioteki Elbląskiej.

Zrealizowano przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg.

tl_files/biblioteka/dane/herb_elblaga.jpeg

« Czerwiec 2017 »