• Aktualności > News
 • Elbląskie Święto Chleba dla najmłodszych w Bulaju

  01.09.2019

  W trakcie Elbląskiego Święta Chleba wiele atrakcji czekać będzie na najmłodszych także w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Odbędą się warsztaty czytelnicze i kulinarne oraz spektakl teatralny „Bajka o szczęściu” w wykonaniu teatru animacji z Poznania. Zapraszamy!

  30 sierpnia, godz. 12.00 (Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1)
  Warsztaty czytelnicze inspirowane książką „Najlepsza zupa na świecie” oraz gry i zabawy rodzinne.
  Jaki jest jest przepis na najlepszą zupę na świecie? Czy chodzi o najlepsze składniki, kolejność wkładania produktów do garnka, czy może jednak coś innego? Zapraszamy do zabawy!


  31 sierpnia, godz. 12.00 (Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1)
  Warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku 6-10 lat
  prowadzenie: Barbara Bukowska
  menu: pierogi z truskawkami, serniczki z owocami i obraz jadalny z owoców i warzyw
  UWAGA: ilość miejsc ograniczona (obowiązują zapisy: tel. 55 625 60 23)

  1 września, godz. 17.00 (w zależności od pogody: dziedziniec Biblioteki Elbląskiej lub Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1)
  „Bajka o szczęściu”/TeatRyle
  „Bajka o szczęściu” to uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni.
  Ubogie, proste, ale szczęśliwe i wesołe życie wiodą Staruszek z trójką utalentowanych zwierząt: tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika i muzykalnej Świnki. W ich spokojnym, uporządkowanym świecie pojawia się znienacka dziwny Handlarz. Kusi krzykliwymi reklamami, oferując różnorodne towary. Staruszek początkowo niezainteresowany i nieufny ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów. Jest jednak biedny i nie może w zamian niczego Handlarzowi zaoferować. Po kolei wymienia przyjaciół na pozornie magiczne rzeczy: fajkę, nożyk i zegarek. Handlarz obiecuje, że zwierzęta poznają nieznany świat, rozciągający się poza ich domem, ale gdy wraca do Staruszka, by wabić go następnym świecidełkiem, nie wie nic o ich dalszym losie. Osamotniony, po utracie ukochanych przyjaciół i nękany wyrzutami sumienia Staruszek postanawia wyruszyć na ich poszukiwanie.
  preferowany wiek uczestników: od 4 lat
  czas trwania: 45 minut

  Więcej informacji:
  Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
  ul. Zamkowa 1, tel. (55) 625 60 23
  bulaj@bibliotekaelblaska.pl

   

  Działania odbywają się w ramach projektu „Świąteczna biblioteka” realizowanego przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg. Organizator: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Elblągu we współpracy z Biblioteką Elbląską.

  tl_files/biblioteka/dane/herb_elblaga.jpeg
  
  
Do góry

Kalendarium imprez

« Styczeń 2020 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Newsletter