• Elbląskie Święto Chleba dla najmłodszych w Bulaju

01.09.2019

W trakcie Elbląskiego Święta Chleba wiele atrakcji czekać będzie na najmłodszych także w Bibliotece Młodego Czytelnika Bulaj. Odbędą się warsztaty czytelnicze i kulinarne oraz spektakl teatralny „Bajka o szczęściu” w wykonaniu teatru animacji z Poznania. Zapraszamy!

30 sierpnia, godz. 12.00 (Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1)
    Warsztaty czytelnicze inspirowane książką „Najlepsza zupa na świecie” oraz gry i zabawy rodzinne.
    Jaki jest jest przepis na najlepszą zupę na świecie? Czy chodzi o najlepsze składniki, kolejność wkładania produktów do garnka, czy może jednak coś innego? Zapraszamy do zabawy!

31 sierpnia, godz. 12.00 (Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1)
    Warsztaty kulinarne dla dzieci w wieku 6-10 lat
    prowadzenie: Barbara Bukowska
    menu: pierogi z truskawkami, serniczki z owocami i obraz jadalny z owoców i warzyw
    UWAGA: ilość miejsc ograniczona (obowiązują zapisy: tel. 55 625 60 23)

1 września, godz. 17.00 (w zależności od pogody: dziedziniec Biblioteki Elbląskiej lub Biblioteka Młodego Czytelnika Bulaj, ul. Zamkowa 1)
    „Bajka o szczęściu”/TeatRyle
    „Bajka o szczęściu” to uniwersalna przypowieść o szczęściu i przyjaźni. O szczęściu nieustannie przez nas poszukiwanym, ale niedostrzeganym w zwykłym, codziennym życiu. O przyjaźni, bez której czujemy się samotni i niepotrzebni.
    Ubogie, proste, ale szczęśliwe i wesołe życie wiodą Staruszek z trójką utalentowanych zwierząt: tańczącej Myszki, śpiewającego Kogucika i muzykalnej Świnki. W ich spokojnym, uporządkowanym świecie pojawia się znienacka dziwny Handlarz. Kusi krzykliwymi reklamami, oferując różnorodne towary. Staruszek początkowo niezainteresowany i nieufny ulega złudnemu urokowi kolorowych przedmiotów. Jest jednak biedny i nie może w zamian niczego Handlarzowi zaoferować. Po kolei wymienia przyjaciół na pozornie magiczne rzeczy: fajkę, nożyk i zegarek. Handlarz obiecuje, że zwierzęta poznają nieznany świat, rozciągający się poza ich domem, ale gdy wraca do Staruszka, by wabić go następnym świecidełkiem, nie wie nic o ich dalszym losie. Osamotniony, po utracie ukochanych przyjaciół i nękany wyrzutami sumienia Staruszek postanawia wyruszyć na ich poszukiwanie.
    preferowany wiek uczestników: od 4 lat
    czas trwania: 45 minut

Biblioteka Młodego Czytelnika BULAJ
    ul. Zamkowa 1, tel. (55) 625 60 23
    bulaj@bibliotekaelblaska.pl

Działania odbywają się w ramach projektu „Świąteczna biblioteka” realizowanego przy współudziale finansowym samorządu Miasta Elbląg. Organizator: Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Elblągu we współpracy z Biblioteką Elbląską.

tl_files/biblioteka/dane/herb_elblaga.jpeg

« Grudzień 2019 »