• I Letnie Ogrody Polityki - 2004
  • I Letnie Ogrody Polityki

    W 2004 roku Ogrody Polityki odbyły się w Elblągu po raz pierwszy i trwały od 23 do 26 czerwca. Rozpoczęliśmy dyskusją na temat kondycji polskiej kinematografii, którą poprowadził szef Działu Kulturalnego Polityki - Zdzisław Pietrasik. W dyskusji, momentami bardzo emocjonującej, wzięli udział Janusz Wróblewski i Janusz Kijowski. Pierwszy dzień pierwszej edycji Festiwalu zakończył koncert Tymona Tymańskiego. W czwartek z elbląską publicznością spotkali się krytycy sztuki, a rozmowę z nimi poprowadził redaktor Piotr Sarzyński. Wieczór uświetnił koncert zespołu Andrzeja Smolika. Kolejnego dnia Mirosław Pęczak był gospodarzem spotkania z pisarzami nagrodzonymi Paszportem Polityki - Stefanem Chwinem i Wojciechem Kuczokiem. Wieczorem zagrały zespoły Voo Voo i Osjan. Ostatni dzień imprezy otworzył koncert Kuby Jakowicza, utalentowanego i wielokrotnie nagradzanego skrzypka. Potem z elblążanami rozmawiał Jerzy Pilch - pisarz i felietonista Polityki, a gwiazdą wielkiego finału pierwszej edycji Letnich Ogrodów Polityki była Anna Maria Jopek. Z satysfakcją zauważyliśmy, że Festiwal cieszył się wielkim zainteresowaniem. Najwyraźniej mieszkańcy Elbląga czują potrzebę korzystania z kultury wysokiego lotu i rozmów na ten temat. Nie przeszkodziły nawet transmisje z piłkarskich mistrzostw Europy, czego, jako organizatorzy, niesłusznie się obawialiśmy.

    W 2004 roku Ogrody ?Polityki? odbyły się w Elblągu po raz pierwszy i trwały od 23 do 26 czerwca. Rozpoczęliśmy dyskusją na temat kondycji polskiej kinematografii, którą poprowadził szef Działu Kulturalnego ?Polityki? Zdzisław Pietrasik. W dyskusji, momentami bardzo emocjonującej, wzięli udział Janusz Wróblewski i Janusz Kijowski. Pierwszy dzień pierwszej edycji Festiwalu zakończył koncert Tymona Tymańskiego. W czwartek z elbląską publicznością spotkali się krytycy sztuki, a rozmowę z nimi poprowadził redaktor Piotr Sarzyński. Wieczór uświetnił koncert zespołu Andrzeja Smolika. Kolejnego dnia Mirosław Pęczak był gospodarzem spotkania z pisarzami nagrodzonymi Paszportem ?Polityki? ? Stefanem Chwinem i Wojciechem Kuczokiem. Wieczorem zagrały zespoły Voo Voo i Osjan.
    Ostatni dzień imprezy otworzył koncert Kuby Jakowicza, utalentowanego i wielokrotnie nagradzanego skrzypka. Potem z elblążanami rozmawiał Jerzy Pilch ? pisarz i felietonista ?Polityki?, a gwiazdą wielkiego finału pierwszej edycji Letnich Ogrodów ?Polityki? była Anna Maria Jopek.
    Z satysfakcją zauważyliśmy, że Festiwal cieszył się wielkim zainteresowaniem. Najwyraźniej mieszkańcy Elbląga czują potrzebę korzystania z kultury wysokiego lotu i rozmów na ten temat. Nie przeszkodziły nawet transmisje z piłkarskich mistrzostw Europy, czego, jako organizatorzy, niesłusznie się obawialiśmy.
Do góry

Kalendarium imprez

« Grudzień 2018 »
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Newsletter