• Filie > Filia nr 5 > Aktualności - Filia nr 5
  • „...gdzie woda czysta i góry surowe...": wystawa fotografii

01.07.2019

Filia nr 5 Kostka zaprasza w lipcu do oglądania wystawy fotografii autorstwa Zygmunta Gawrona pt. "...gdzie woda czysta i góry surowe... Obrazki z podróży na północny kraniec Europy". Wstęp wolny.

Zygmunt Gawron - gdańszczanin z urodzenia, elblążanin z miejsca zamieszkania, geograf z wykształcenia, a z zamiłowania fotograf. Jego pierwsze spotkania z fotografią miały miejsce jeszcze w czasie studiów na Uniwersytecie Gdańskim. Dziś najchętniej fotografuje pejzaż, przyrodę i architekturę, czasami kieruje obiektyw w stronę ludzi i obiektów architektonicznych. Jego prace znajdują się w wielu publikacjach, między innymi w albumach fotograficznych, książkach popularyzujących piękno ziemi elbląskiej, mapach krajobrazowo - turystycznych regionu, kalendarzach, plakatach, folderach, a także w prasie ogólnopolskiej i regionalnej. Były także eksponowane na kilku wystawach fotograficznych zbiorowych i indywidualnych. Więcej zdjęć autora można obejrzeć w internetowej galerii pod adresem: www.gawron-fotografia.pl. Od wielu lat pracuje w Parku Krajobrazowym Wysoczyzny Elbląskiej. Lubi włóczęgę, często pozornie bez celu, ale ze stanowiącym „wyposażenie obowiązkowe” aparatem fotograficznym. Na prezentowaną wystawę zatytułowaną „...gdzie woda czysta i góry surowe... Obrazki z podróży na północny kraniec Europy” składają się zdjęcia powstałe latem 2009 roku w trakcie turystycznej wyprawy do Norwegii. Wraz opisami stanowią swoisty, ilustrowany dziennik podróży do krainy surowych gór, fiordów i setek skalistych, często bezludnych wysp.

Wystawę można oglądać w godzinach pracy filii.

Filia nr 5 KOSTKA
    ul. Józefa Wybickiego 20